• Tüm Ürünler
  • Jel Saşeler
  • Jel Şişeler
  • Göz Duşları
  • Jel Pansuman
  • Jel Battaniye
  • Güneş Yanığı
  • Yanık İlk Yardım Kiti
250.-TL
ve üzeri alışverişlerde
kargo ücretsiz
BURNFREE GÜNEŞ YANIĞI JELİ - 118ML ŞİŞE
BURNFREE GÜNEŞ YANIĞI İLK YARDIM JELİ tüm güneş yanıkları için ideal bir ilk yardım ürünüdür.
Güneş yanığı sonrası, BURNFREE SUNBURN RESCUE yanığı derinlemesine soğutur, kurumuş olan cildinizi nemlendirir ve rahatlatır, yanığın derinleşmesini ve cilt hasarının artmasını engeller, acıyı giderir ve cildin soyulmasını engellemeye yardım eder. Cildin iyileşme sürecine yardım eder.
Stokda Yok...
  • Ürün Bilgileri
  • Yorumlar
118 ml. şişe jelin kullanım kolaylığı ve kolay taşınabilir olması güneş yanıklarına her an ve her yerde müdahale etmenizi sağlar. Bu ürün plajda, havuzda, teknede, doğada, dağda, aracınızda, ve güneş yanığına maruz kalabileceğiniz heryerde kolayca yanınıza alabileceğiniz boyuttadır.

Kullanım Şekli: BurnFree yanık bölgeye mümkün olduğu kadar kalın bir tabaka halinde ve ovmadan tatbik edilir. Etkisini göstermesi için en az 60 dk. cilt üzerinde bırakılır. İhtiyaca göre uygulamalar tekrarlanır.
Güneş yanıklarından sonra mümkün olan en kısa sürede gölge bir alana geçin ve yanık bölgeye BURNFREE SUNBURN RESCUE sürün. Eğer denize girilmiş ise, ciltte kalan tuz kalıntılarını tatlı su ile yıkayarak tuzdan arındırın, ve kalın bir tabaka halinde BURNFREE SUNBURN RESCUE sürün. Güneş yanıklarında yanık uzun sürede oluştuğu için soğuması da zaman alır, bu nedenle jeli yanık bölge üzerinde en az 60 dakika tutun. Tekrar soğuk su ile duş alarak ciltte kalan jeli rahatça temizleyebilirsiniz. BurnFree yağ ihtiva etmez ve tamamen suda çözünür, yıkaması kolaydır.

Güneş yanıklarında yapılmaması gerekenler:
Herşeyden önce güneş yanığı dahil hiçbir yanığa yağlı ürünlerle ilk müdahale yapmayın. Yağlı Krem, yağ içeren losyon, pomat, merhem, zeytinyağı vb. tüm yağ içeren ürünler ısıyı cilt altına hapis eder (yağ ısıyı izole eder), soğumayı engeller ve yanığın derinleşmesine sebebiyet verirler. Elinizin altında BurnFree yoksa, yakınınızda bir eczane de bulunmuyorsa, yanık bölgeyi soğutmaya çalışın. Bunun için en iyi yöntem 15'ler yöntemidir: En az 15 dakika boyunca, 15°C bir su kaynağı ile, su kaynağına 15cm mesafeden yanık bölgeyi su ile soğutun. Güneş yanıklarında normal soğuk duş suyu altında bu süreyi en az 20 dakika'ya çıkartılması önerilir. Soğutmak için buz kullanmayın. Isı yanıklarında yanık alan geniş ise, cildi soğuturken dikkatli davranın ve hastayı hipotermia riskine karşı koruyun ve en kısa sürede bir hekime veya yanık merkezine başvurun.